Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest nazywana „niedzielą radości”;  radości Boga, spowodowanej nawróceniem grzesznika i radości człowieka, który z tułaczki powrócił do Ojca. „Zabiorę się i pójdę do mego Ojca” – oto decyzja, który chcemy wszyscy podjąć, odkrywając prawdę o Bogu, który nigdy nie przestał nas kochać.

Dziś kolekta na budujący się kościół w Jankowicach Rybnickich. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana jest niedzielą radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Św., poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

Zapraszam dziś o godz. 15.00 na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

W poniedziałek o godz. 18:30 na kolejne spotkanie zapraszam do salki na probostwie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Przed nami pierwsze dni kwietnia. W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca, poświęcony czci Najświętszego Sakramentu i modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 5 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, kiedy to modląc się do Serca Jezusowego, przepraszamy Je za zniewagi, jakich doznało od nas i innych, jeszcze słabszych od nas ludzi. W sobotę, przypada pierwsza sobota miesiąca; pamiętajmy o uczczeniu Matki Najświętszej.

W I Czwartek od godz. 17:00 nabożeństwo eucharystyczne.

W I piątek Msza szkolna. Dzieci do spowiedzi zapraszam w piątek od godz. 16:30.

W I piątek kolekta na cele charytatywne parafii.

W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Odwiedzin chorych w I piątek miesiąca kwietnia nie będzie. Przesuwamy je na Wielką Środę.

W przyszłą niedzielę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólne odmówienie Różańca w kościele o godz. 10:00.

W zakrystii można uiszczać opłaty za Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na II kwartał.

Zespół Charytatywny serdecznie zaprasza 7 kwietnia na słodką niedzielę. Na stoisku będzie można kupić pyszne wypieki naszych parafianek i palmy na niedziele palmową.

Caritas rozprowadza Paschaliki tzn. Świece na Stół Wielkanocny. Nabywając taką świecę wspomagamy dzieła Caritas. Cena jednej świecy 6 złotych. Można je nabyć w zakrystii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka na sprzątających kościół, wywóz śmieci z cmentarza i wystrój kościoła na święta.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„ZABIORĘ SIĘ I PÓJDĘ DO MEGO OJCA I POWIEM MU: …ZGRZESZYŁEM !”  (Łk 15,18)