Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu

Bóg przychodzi do nas w swoim Słowie, podobnie jak do Mojżesza na Górze Horeb. Chce nas wyprowadzić z niewoli grzechu. Niech światło Jego słowa pomoże nam właściwie odczytać znaki czasu – jako wezwanie do nawrócenia.

 

Dzisiaj kolekta na potrzeby archidiecezji.

 

Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam triadę wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to biblijny i niezwykle skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

Trzecia niedziela Wielkiego Postu to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale.

Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.

 

Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

 

W ostatni piątek miesiąca zapraszam młodzież parafii na comiesięczną Mszę świętą młodzieżową.

 

Wzorem lat ubiegłych rozpoczyna się Akcja Wielkanocnego Dzieła Caritas. Caritas rozprowadza Paschaliki tzn. Świece na Stół Wielkanocny. Nabywając taką świecę wspomagamy dzieła Caritas, zwłaszcza pomagamy dzieciom z domów dziecka, osieroconym, porzuconym i biednym w Polsce, ale i na świecie. Cena jednej świecy 6 złotych. Można je nabyć w zakrystii.

Caritas jest Organizacją Pożytku Publicznego i na jej rzecz można odpisać 1% podatku. Więcej informacji na ten temat w gablotce.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś i w minionym tygodniu.

Za tydzień kolekta na budujący się kościół w Jankowicach Rybnickich. .

 

Wszystkim życzę w nadchodzącym tygodniu dużo dobroci, życzliwości i radości płynącej od Boga.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

 „NIECH PRZETO TEN, KOMU SIĘ ZDAJE, ŻE STOI, BACZY, ABY NIE UPADŁ” (1 Kor 10,12)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe