Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

Duch Boży, Duch Jezusa, wprowadza Kościół w czterdzieści świętych dni, aby przygotować nas do świętowania Paschy. Wszystkie zachęty do modlitwy, postu, umartwień ciała, a zwłaszcza czynów miłości mają ułatwić zerwanie z grzechem i odnowę życia. Niech obecna Eucharystia pomoże nam kroczyć wytrwale drogą Wielkiego Postu.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele Zgromadzenia Księży Św. Rodziny. Zbierze ją ksiądz rekolekcjonista. Polecam ją szczególnej waszej ofiarności.

 

W imieniu całej naszej parafii serdecznie Bóg zapłać księdzu Szymonowi Górskiemu za nauki rekolekcyjne, które otwarły nas bardziej na Boga, Jego miłosierdzie, przebaczenie i miłość. Życzymy księdzu wiele Światła Ducha Świętego w pracy rekolekcyjnej i życiu kapłańskim. Niech Bóg prowadzi.

 

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trzeźwości, pamiętajmy o tym w Wielkim Poście. Przez cały czas trwania Wielkiego Postu na bocznym ołtarzu wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje postanowienie bycia trzeźwym choćby tylko na czas Postu.

Serdecznie zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drogi Krzyżowej (każdy piątek o godz. 17:00) i Gorzkich Żali (w każdą niedzielę o godz. 15:00). W związku z tym Msze św. w piątki i popołudniu w niedziele Wielkiego Postu będą odprawiane po tych nabożeństwach. Przypomina się, że wierny, który pobożnie odprawia te nabożeństwa może uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zalecania za zmarłych przy Drodze Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu można składać w zakrystii.

 

Wizytacja biskupia połączona z Sakramentem Bierzmowania w odbędzie się w naszej parafii w dniach 22 marca (piątek) i 24 marca (niedziela). Już dziś zapraszam wszystkich parafian na spotkania z ks. biskupem Markiem Szkudło. W poniedziałek 18 marca o godz. 18:15 w kościele pierwsza próba dla bierzmowańców. Proszę by na nią stawili się także świadkowie bierzmowanych.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary dziś i w minionym tygodniu złożone.

Serdeczne podziękowania tym parafianom, którzy dostarczyli dary stołu na probostwo w czasie parafialnych rekolekcji dla księdza rekolekcjonisty i proboszcza.

 

W przyszłą niedzielę kolekta na Dom Rekolekcyjny w Piekarach Śląskich. Kolektę zbierze i kazania wygłosi ks. Marcin Socha..

Przed kościołem po Mszach świętych zbiórka pieniężna na Fundusz Misyjny Ad Gentes, powołane decyzją Konferencji Episkopatu Polski wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski.

 

Wszystkim życzę w zbliżającym się tygodniu błogosławieństwa Bożego.

Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam słowa Pisma Świętego:

„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK” (Łk 4,4)


 

Dumnie wspierane przez WordPressa | bezpłatny projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe