Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Zwykła

Kościół kieruje dziś naszą uwagę na tajemnicę powołania, którym Bóg obdarza człowieka. Skomplikowane i pogmatwane niejednokrotnie bywają drogi odkrycia zamysłu Boga i Jego woli i względem każdego z nas. „Pójdź za Mną” – to wołanie Zbawiciela dziś uświadamiamy sobie szczególnie. To wołanie jest naszym powołaniem do bezwarunkowego pójścia za Jezusem.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach oraz spełniajmy wobec nich uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego. Dzień chorego w naszej parafii przeprowadzimy w okolicy odpustu parafialnego.

W piątek przed Mszą świętą odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W związku z zakończeniem duszpasterskich odwiedzin kolędowych, składam wszystkim parafianom wyrazy podziękowania za pełne życzliwości, modlitewnego skupienia i chrześcijańskiej gościnności – spotkania. Bóg zapłać za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary kolędowe. To podziękowanie składam również w imieniu ministrantów.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza Dużego Gościa, który ma wiele ciekawych artykułów o tematyce religijnej, społecznej i innych podawanych w coraz ciekawszej, dostępnej i zrozumiałej formie a co najważniejsze krótko i zwięźle.

Można wnosić opłaty za miejsca w ławkach.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary dziś i w minionym tygodniu złożone.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

KOGO MAM POSŁAĆ? … ODPOWIEDZIAŁEM: OTO JA POŚLIJ MNIE! (Iz 6,8)